A i tak jechali za szybko

  (strz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po raz kolejny przed Zespołem Szkół w Zbrachlinie policja, nauczyciele i uczniowie zorganizowali akcję "Jabłko-cytryna". Nie było mandatów, ale owoce.
       W akcji wzięły udział dzieci z Zespołu Szkół w Zbrachlinie. Najpierw było spotkanie z policjantem i mnóstwo pytań typu: "Jak się łapie przestępców?, a potem wspólny patrol. Tym razem jednak bez mandatów, a z owocami. Kierowcy, którzy łamali obowiązujące przy szkole ograniczenie prędkości do czterdziestu kilometrów na godzinę dostawali cytrynkę do zjedzenia, ci, którzy jechali prawidłowo - jabłuszko.
  Do tego był odpowiedni wierszyk. Jak jeździli nasi kierowcy? - Z przykrością muszą ogłosić, że prawidłowo jechał jeden na pięciu kierowców. Wielu miało na dodatek niezapięte pasy. Prędkość przekraczały również duże samochody - ciężarówki i dostawcze - mówi nadkomisarz Mirosław Michalak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.
       Rekordzista przekroczył prędkość o 43 kilometry na godzinę. Większość piratów drogowych była skruszona i przed dziećmi obiecywała poprawę. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Jesienią szkoła zorganizuje kolejną akcję tego typu. Tym razem jednak zamiast cytryny, będzie czosnek. - Bo bardziej gryzie i długo śmierdzi - twierdzą dzieci.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »