Remiza jak z obrazka

  (MN)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku powinna zakończyć się rozbudowa komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
  Radziejowska jednostka ratowniczo - gaśnicza powstała w 1997 r. Jej siedzibą stała się była baza transportowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W 1999 r. jednostka została przekształcona w komendę powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Budynki po bazie okazały się niewystarczające na potrzeby strażaków. Do 2001 r. powstały biura komendy, trzy lata później dobudowano piętro. W zeszłym roku rozbudowano i zmodernizowano garaże, zostały one podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Do końca 2006 r. garaże zostaną jeszcze powiększone.

  - Musimy dobudować pomieszczenia na mniejsze samochody, łódź i przyczepy, teraz stoją one na naszym placu. Ta inwestycja zakończy przystosowanie budynków do naszych potrzeb - mówi Ireneusz Poturalski, zastępca komendanta powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie.

  Do tej pory prace adaptacyjne pochłonęły 800 tys. złotych, do końca roku strażacy mają wydać jeszcze kolejne pół milona złotych. Większość pieniędzy pochodzi z budżetu państwa. Obecnie w radziejowskiej jednostce pracuje 44 strażaków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »