Kolejki jeszcze urosną

  MARIUSZ STRZELECKI, MICHAŁ NOWICKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do końca czerwca kierowcy muszą wymienić papierowe prawa jazdy. Wielu czeka na ostatnią chwilę.
  W aleksandrowskim starostwie przed wydziałem komunikacji ogromnych kolejek na razie nie ma. W ogonku z wnioskiem po plastikowe prawo jazdy ustawia się do dwudziestu osób, a wydział przyjmuje około czterdziestu wniosków dziennie.

  - Od pierwszego lipca zaczną obowiązywać nowe prawa jazdy. Z dokumentów wynika, że w naszym powiecie nadal nie wymieniło ich około półtora tysiąca osób. Z różnych przyczyn może być ich mniej, ale największego napływu interesantów spodziewamy się w ostatnim tygodniu czerwca - zapewnia Grażyna Korzeniewska, naczelnik wydziału komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim.

  W wydziale ochrony środowiska, rolnictwa i infrastruktury technicznej szacują, że jeszcze ponad tysiąc mieszkańców powiatu nie wymieniło starych praw jazdy. Codziennie formalności przychodzi załatwiać po kilkunastu spóźnialskich.

  - Przez zwiększony ruch wydłuża się okres oczekiwania na nowy dokument. Teraz trzeba czekać na niego około trzech, czterech tygodni - mówi Marek Wojtysiak, kierownik wydziału.

  Co będzie jeśli w lipcu wyjedziemy samochodem bez ważnego prawa jazdy? A tak się raczej stanie, nawet jeśli ktoś dziś złoży wniosek, bo na nowy dokument trzeba czekać co najmniej miesiąc.

  - Po pierwszym lipca papierowe prawo jazdy traci ważność. Jazda bez nowego będzie wykroczeniem. Grozi za to mandat karny - wyjaśnia nadkomisarz Mirosław Michalak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »