Brakuje na paliwo

  MICHAŁ NOWICKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nadal nie wiadomo, czy tak jak w latach ubiegłych, bezpieczeństwa turystów nad jeziorami strzec będzie policyjna Nieetatowa Grupa Wodna.
  Grupa działała w okresie wakacyjno - urlopowym. Składała się z trzech policjantów, których jedynym zadaniem było monitorowanie najpopularniejszych letnisk i kąpielisk. Wyposażona była także w łódź motorową do patrolowania jezior. W rozpoczynającym się sezonie grupy może nie być. Radziejowskiej Komendy Powiatowej Policji nie stać, by funkcjonowała na dotychczasowych zasadach.

  - Godzina pracy silnika łodzi pochłania dwadzieścia sześć litrów benzyny, nie możemy pozwolić sobie na takie wydatki - mówi młodszy inspektor Ryszard Micek, komendant powiatowy policji w Radziejowie.
  Mimo to, akweny wodne, plaże, kempingi i ośrodki wczasowe nie pozostaną bez policyjnego dozoru. Pojawiać się tam będą patrole, zwłaszcza w czasie, kiedy nad wodę przyjedzie więcej turystów. Podczas największego ruchu i imprez na plażach, policjanci wykorzystają też motorówkę. Komendant ma nadzieję, że grupę jednak uda się uruchomić. Wysłał już pismo z zapytaniem do Komendy Wojewódzkiej Policji, czy ta nie znalazłaby dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie NGW, a zwłaszcza na zakup paliwa. Teraz czeka na odpowiedź.

  Być może grupę wesprą też samorządy. - Jeśli policjanci poproszą o wsparcie, sprawę przedyskutują radni na najbliższej sesji, która odbędzie się szesnastego czerwca - mówi Jarosław Waszak, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, w której granicach znajduje się odcinek brzegu jeziora Gopło i popularne kąpielisko w Połajewie. W Topólce mówią podobnie. - Policjanci jeszcze nie zwrócili się do nas o wsparcie ale zawsze do tej pory, kiedy chcieli naszej pomocy, udzielaliśmy jej - mówi Henryk Orłowski, sekretarz Urzędu Gminy w Topólce. W gminie znajduje się, coraz bardziej popularne wśród turystów, jezioro Głuszyńskie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »