Francuskie klimaty

  ROZMAWIAŁ MICHAŁ NOWICKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa z GRZEGORZEM SOBCZAKIEM, dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie, które organizuje XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej
  - Czy warto dziś organizować konkurs piosenki francuskiej? Taka muzyka ma już chyba swoje najlepsze lata za sobą?

  - Piosenka francuska jest może mało widoczna w telewizji, trudnej ją usłyszeć na antenach stacji radiowych, ale ma na pewno spore grono zagorzałych zwolenników. Pokazuje to choćby frekwencja tak wykonawców, jak i widzów na naszym festiwalu. I jednych i drugich z roku na rok przybywa. Przyciąga ich niepowtarzalny urok i klimat takiej piosenki.

  - Ilu wykonawców wystąpi?

  - Do szkoły nadeszło kilkadziesiąt zgłoszeń młodych wykonawców z całej Polski. Po wysłuchaniu nadesłanych nagrań rada artystyczna zaprosiła do Radziejowa dwudziestu wykonawców. Poziom wszystkich był bardzo wysoki. O randze festiwalu świadczy fakt, że Daria Zaradkiewicz, ubiegłoroczna laureatka Grand Prix, będzie reprezentowała Polskę na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w bułgarskim Plovdiv.

  - W tym roku impreza będzie przebiegać trochę inaczej. Jakie zmiany wprowadziliście?

  - Jak zawsze przesłuchania konkursowe odbędą się w sali widowiskowej domu kultury w Radziejowie. Co roku odbywał się tam także koncert finałowy. Teraz finaliści i gwiazda wieczoru wystąpią na naszym szkolnym dziedzińcu. Wprowadziliśmy tę zmianę dlatego, że w ubiegłych latach wiele osób, które chciały obejrzeć koncert, nie zmieściło się po prostu w sali domu kultury. Teraz, na boisku, galę będzie mogło podziwiać znacznie więcej amatorów dobrej muzyki, których serdecznie zapraszam do wysłuchania koncertu.

  Festiwal odbędzie się 9 czerwca. Przesłuchania odbędą się w domu kultury od godz. 11.00, koncert finałowy rozpocznie się o godz. 19.00 na boisku LO. Oprócz laureatów zaśpiewa Wolna Grupa Bukowina, koncert poprowadzi Maciej Orłoś. Wstęp na imprezy jest wolny, na koncert trzeba mieć bezpłatne zaproszenie, które można odebrać w sekretariacie LO.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »