Nowy stary podział

  (MN)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po latach starań udało się nakłonić radnych wojewódzkich do korzystniejszej dla powiatu zmiany podziału województwa na okręgi wyborcze.
  Pierwsze wybory do sejmiku wojewódzkiego odbyły się w 1998 roku. Powiat tworzył okręg wyborczy razem z powiatami włocławskim, aleksandrowskim, lipnowskim i rypińskim. Do sejmiku dostało się wtedy dwoje przedstawicieli powiatu. W 2002 roku radni sejmiku zmienili podział, powiat radziejowski stworzył okręg wraz z powiatami inowrocławskim, mogileńskim i żnińskim. - Taki podział zrywał wszelkie więzi społeczne i kulturowe.
  Już od średniowiecza nasz rejon był związany z Kujawami Wschodnimi i Włocławkiem. Rozwiązanie było krzywdzące, bo dziś nasz powiat nie ma w sejmiku ani jednego reprezentanta - mówi Henryk Gapiński, radziejowski wicestarosta, który, na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przedstawiał radnym argumenty za powrotem do starego podziału.

  W ostatecznym głosowaniu 17 radnych opowiedziało się za ponownym przyłączeniem Radziejowa i okolic do powiatów włocławskiego, aleksandrowskiego i lipnowskiego. W takim okręgu miejscowi wyborcy będą głosować na kandydatów do sejmiku już podczas najbliższych wyborów, które odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie. - Mamy nadzieję, że powrót do starego podziału, który był dobry i racjonalny - twierdzi wicestarosta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »