Policja zamiast wojska

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeśli jesteś zdrowy, sprawny, niekarany i nie odbyłeś służby wojskowej - możesz zgłosić się do służby kandydackiej w oddziałach prewencji policji.

  To szansa dla tych młodych mężczyzn, którzy nie marzą o wojskowym marszu. Przez 12 miesięcy będą służyć w policji - po przeszkoleniach dotyczących m.in. przepisów, obsługi broni, podstaw prawa - wyjdą w policyjnych patrolach na ulice, osiedla, będą ubezpieczać masowe imprezy. - Czeka ich normalna praca policjantów w pionie prewencji - mówi nadkom. Mirosław Michalak, rzecznik KPP w Aleksandrowie.


  Kandydaci muszą spełniać kilka warunków.

  Musi to być obywatel polski, niekarany, w wieku do 24 lat, z wykształceniem co najmniej średnim, z kategorią "A"udokumentowaną wpisem do książeczki wojskowej, zdrowy i sprawny (preferowany wzrost powyżej 175 cm). Wymagane dokumenty to: podanie, kwestionariusz osobowy, życiorys, kopie świadectw wykształcenia, informacja o niekaralności. Składa się je w komendzie najbliższej miejsca zamieszkania.


  Jeśli ktoś będzie chciał swoje dalsze życie związać z policją, po służbie kandydackiej może ubiegać się o przyjęcie do służby zawodowej. O pracę w policji mogą się też ubiegać osoby po służbie wojskowej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »