Zanim przyjadą turyści

  (res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Handlowcy, przewoźnicy, właściciele pensjonatów i hoteli, wreszcie ratusz - liczą na udane lato. Czy zaspokoją oczekiwania gości?

  Porządki i remonty na ulicach, ale i w obiektach odwiedzanych przez turystów rozpoczęły się na dobre w kwietniu. Przed 1 maja ratusz i firmy, które wygrały przetargi, zobowiązali się m.in.: uporządkować parki i skwery, wyremontować ławki i śmietniczki, zlikwidować dzikie wysypiska śmieci, naprawić i uzupełnić oznakowanie ulic. Do końca maja powinny zostać załatane i wyremontowane nawierzchnie ulic. Wkrótce rozpocznie się obsadzanie rabat i dywanów kwiatowych - firma ma na to czas do połowy czerwca.


  Liczniejsze turnusy kuracjuszy pojawią się latem w sanatoriach.

  Natomiast na turystów czeka baza noclegowa w 4 hotelach i 13 domach wczasowych. Także w kwaterach prywatnych, gdzie co roku jest zgłaszanych ok. 250 miejsc. Do czerwca na rejestrację działalności mają czas rikszarze i dorożkarze. W ub.r. legalną działalność prowadziło 12 osób.


  Już wiadomo, że w sezonie działać będą 4 letnie kawiarenki. Miasto zezwoliło też na działalność handlową w 11 dodatkowych punktach miasta i prowadzenie placu rozrywki dla dzieci.


  Pierwszą większą falę turystów w Ciechocinku można było zauważyć w Wielkanoc. Teraz tłumów można będzie się spodziewać w ciepłe weekendy. A wakacyjny sezon już w czerwcu...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »