Policja na tropie... dziur

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W kwietniu policja i zarządcy dróg publicznych przeprowadzili lustrację. Efekt - wykryto zniszczone znaki drogowe i dziury. Wszelkie defekty mają zniknąć do końca czerwca.

  Przez kilkanaście dni policja sprawdzała drogi należące do gmin, powiatu, województwa. Obserwowano też krajową jedynkę. W sumie zlustrowano blisko 380 kilometrów tras w powiecie aleksandrowskim.


  Na krajowej jedynce oznakowano jedną dużą dziurę w asfalcie oraz trzy nieczytelne znaki poziome, przy drogach wojewódzkich - 7 uszkodzeń nawierzchni, które mogłyby zagrozić kierowcom, 10 przypadków zniszczonych znaków poziomych i kilka innych wad (np. nieczytelnych tablic itd.).


  Przy drogach powiatowych stwierdzono 11 poważnych zniszczeń nawierzchni, 10 nieczytelnych znaków poziomych i dwa nieprawidłowo ustawione znaki pionowe. Przy drogach gminnych było to 8 wyrw w asfalcie i dwa nieczytelne znaki drogowe.


  - Co ciekawe, nie było żadnych zgłoszeń o brakach od kierowców. Z reguły to właśnie oni najczęściej mają za złe zarządcom, że w drogach są dziury - dziwi się nadkomisarz Mirosław Michalak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. - Wysłaliśmy wnioski do właścicieli dróg, żeby usunęli wszystkie nieprawidłowości.


  Przy krajowej "jedynce" zalecenia policji będą wykonane do 15 czerwca, przy drogach wojewódzkich i powiatowych do 30 czerwca, a przy gminnych do 9 czerwca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »