Za mały partner?

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina Aleksandrów nie skorzysta z szansy, jaką daje Fundusz Spójności. Chyba, że porozumie się z miastami.

  Przygotowywane od wielu tygodni materiały, dotyczące unormowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Aleksandrów i opracowywane pod katem pozyskania pieniędzy z unijnego Funduszu Spójności mogą okazać się mało przydatne. Przynajmniej na razie. Okazało się bowiem, że z tego źródła będą mogły skorzystać większe aglomeracje. Takie, w których na jeden kilometr sieci przypada 120 przyłączy. Żadna gmina wiejska w powiecie, a przygotowywały się wszystkie pod szyldem Związku Gmin Ziemi Kujawskiej, tego warunku nie spełnia. Nie chodzi bowiem o średni wskaźnik w skali gminy czy kilku gmin, a konkretną liczbę posesji wzdłuż nitki wodociągowej lub kanalizacyjnej.


  W środę na sesji absolutoryjnej wójt Wiesław Szarecki powiadomił o tym radnych.

  W tej sytuacji gmina może albo porozumieć się z Ciechocinkiem i Aleksandrowem i spróbować pozyskać fundusze dla obszarów położonych blisko miast, albo inwestować sama i szukać pieniędzy gdzie indziej. Szansa na pozyskanie pieniędzy rysuje się w późniejszym okresie, po roku 2013. Do tego czasu z Funduszu Spójności będą mogły skorzystać aglomeracje do 15 tysięcy mieszkańców.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »