Radni podzielą kasę

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś na sesji miejskiej radni zdecydują o nowych wydatkach, które mają być sfinansowane z rezerwy budżetowej. M.in. kwotą 25 tys. zł miasto chce dofinansować obelisk upamiętniający Jana Pawła II.

  Uszczuplenie rezerwy budżetowej zaproponuje dziś radnym burmistrz Leszek Dzierżewicz. Chodzi o podział kwoty 45 tys. złotych. Wśród nowych wydatków jest dofinansowanie pomnika poświęconego papieżowi Janowi Pawłowi II. Obelisk to inicjatywa miejscowej parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Stanie on na skwerze za kościołem, w kierunku ul. Mickiewicza, na trasie miejskiego traktu solankowego.


  - Na ścianach obelisku znajdą się tablice poświęcone Papieżowi Polakowi oraz upamiętniające jubileusz 170-lecia uzdrowiska - wyjaśnia burmistrz Dzierżewicz. Pomnik ma kosztować 125 tys. zł, udział miasta miałby wynieść 25 tys. zł - kwota pokryłaby koszty zakupu kamienia, z którego obelisk będzie wykonany.


  Z kolejnych wydatków skorzystają dzieci i młodzież. Są plany, by na boisku w parku Sosnowym za 5 tys. zł zainstalować dwa kosze do gry w koszykówkę.


  Sprzeciwiała się temu konserwator zabytków z Włocławka. Władze miasta chcą jednak, by z placu korzystali okoliczni młodzi ludzie i by był on lepiej wyposażony w sportową infrastrukturę. Kolejne 5 tys. zł ma być przeznaczone na zakup dwóch podwójnych huśtawek do ogródków jordanowskich przy ul. Kościuszki i Słońsk Górny.


  Burmistrz proponuje też kupno zagęszczarki do gruntu za 5 tys. zł, który to sprzęt ma usprawnić prace remontowe na chodnikach.


  Ostatni z wydatków z rezerwy budżetowej wiąże się ze zwrotem kwoty 5 tys. 185 zł matce niepełnosprawnego dziecka, dowożonego prywatnym samochodem od września ub.r. do szkoły w Owińskach pod Poznaniem. O sprawie pisała "Kujawska" - władze miasta odmówiły dowożenia dziecka miejskim transportem dwa razy w tygodniu, burmistrz nie chciał też refundować rzeczywistych kosztów dowozu samochodem prywatnym, proponując jedynie zwrot na podstawie biletów komunikacji publicznej


  Po uchyleniu decyzji burmistrza przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze we Włocławku, miasto uznało racje matki i zapewniło transport do szkoły miejskim busem oraz zobowiązało się do zwrotu kosztów, poniesionych przez rodzinę.


  Jeśli radni zaakceptują wydatki, w rezerwie budżetowej pozostanie do wykorzystania 145 tys. 415 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »