Sezon płatnego postoju

  EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od jutra 15 bm. aż do 15 października za parking przy ulicach miejskich trzeba będzie płacić. Tyle samo, co w zeszłym roku.
  W Ciechocinku obowiązuje strefa płatnego parkowania. Są to ulice: Żelazna (od ul. Broniewskiego do Zdrojowej), Stolarska (od ul. Narutowicza do ul. Hermanowskiego), Broniewskiego, Kościuszki (od ul. Traugutta do ul. 3 Maja), Zdrojowa (od ul. Przejazd do Żelaznej), Staszica (od ul. Warzelnianej do sanatorium "Sanvit"), Strażacka, Traugutta (od ul. Piłsudskiego do ul. Dembickiego), Warzelniana (od pl. Gdańskiego do ul. Staszica), Armii Krajowej (od ul. Zdrojowej do Kopernika).

  Za postój w strefie obowiązują opłaty, uchwalone przez radnych miejskich. Są one pobierane w dni robocze i w soboty w godz. 9.00-19.00. W br. podtrzymane zostały stawki, uchwalone 2 lata temu. I tak: za pół godziny trzeba będzie zapłacić złotówkę, za pierwszą godzinę - 1,5 zł, za drugą - 1,80 zł, za trzecią 2 zł, a za czwartą i kolejne - 1,50 zł. Całodzienna opłata zryczałtowana wynosi 6 zł, miesięczna - 10 zł, kwartalna - 25 zł, półroczna - 40 zł. Abonament na zastrzeżone stanowisko postojowe - jest to koperta na miesiąc - to wydatek 400 zł. Pobieraniem opłat zajmuje się w ramach umowy z magistratem Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechocinku.

  Jak i w innych miastach, również w Ciechocinku trzeba będzie uważać na limit czasowy parkowania. Jeśli zostanie on przekroczony - inkasent może zażądać tzw. opłaty dodatkowej w kwocie 50 zł. Podobnie może być wtedy, gdy kierowca w ogóle nie zapłaci za postój.

  Jak już wczoraj informowaliśmy, na wszystkich ulicznych parkingach w mieście będą oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych, które nie zapłacą za postój po okazaniu karty parkingowej, wydawanej przez starostwo powiatowe. Wcześniej wolne miejsca wskazywali inwalidom parkingowi, ale w sezonie w Ciechocinku zwykle trudno jest znaleźć kawałek wolnego pobocza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »