MARIUSZ STRZELECKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę policjanci zakończyli dwie akcje, podczas których sprawdzano używanie pasów bezpieczeństwa i trzeźwość kierowców. Posypały się mandaty.
  Akcja pod kryptonimem "Pasy bezpieczeństwa"trwała od 3 do 9 bm. Skontrolowano ponad 150 pojazdów. W 34 przypadkach kierowcy i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ukarano ich mandatami w wysokości 100 złotych. W jednym przypadku nieprawidłowo przewożono dziecko - mandat w wysokości 150 złotych.

  W niedzielę, 9 bm., przeprowadzono również akcję "Trzeźwość". Policjanci przez kilka godzin kontrolowali kierujących w pięciu punktach powiatu: Ciechocinku, Aleksandrowie, Wagańcu, Zakrzewie i Bądkowie.

  - Skontrolowano dwadzieścia pięć pojazdów i czternastu kierujących, zarówno zmotoryzowanych, jak i rowerzystów - informuje nadkomisarz Mirosław Michalak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie. - Zatrzymano kilku pijanych rowerzystów.

  W Służewie zatrzymano Zdzisława W. (1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), Mirosława S. (2 promile), Renatę S. z Aleksandrowa Kujawskiego (1,7 promila). W Bądkowie - Piotra A. (2,1 promila). Na dodatek mężczyzna miał prawomocny zakaz sądowy kierowania pojazdami. W Aleksandrowie - Piotra O. (1,3 promila alkoholu).

  Już za kilka dni akcja "Trzeźwość"na drogach powiatu aleksandrowskiego zostanie powtórzona. W Aleksandrowie, Ciechocinku, Bądkowie, Zakrzewie i Wagańcu znów pojawią się patrole policyjne, które przez około cztery godziny, będą kontrolowały kierujących.

  Dodatkowo w połowie miesiąca patrole "drogówki"będą sprawdzały, czy kierowcy samochodów przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Ta akcja będzie nosiła kryptonim "Niebezpieczna prędkość".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »