Wojciech Krzysztof Jankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W pierwszą rocznicę pogrzebu Ojca Świętego ks. bp Mering sprawował mszę polową na placu Jana Pawła II. W uroczystości wzięło udział dużo młodzieży.
  Kardynał Karol Wojtyła 27 czerwca 1968 r. przybył do Służewa do kolegi kursowego, jadąc do Gniezna na Konferencję Episkopatu Polski. Służewo jest jedyną, oprócz Włocławka miejscowością na Kujawach, którą odwiedził przyszły Papież.

  W pierwszą rocznicę pogrzebu Jana Pawła II, w sobotę 8 kwietnia o godz. 19:30 biskup włocławski ks. Wiesław Alojzy Mering wraz z 9 księżmi koncelebrował mszę św. polową na Placu Jana Pawła II.
  W koncelebrze uczestniczyli między innymi: ks. prałat Grzegorz Karolak, ks. dziekan Zygmunt Kuśmirek i ks. proboszcz Służewa Andrzej Zdzienicki, który powitał przybyłego po raz pierwszy do parafii ks.biskupa.

  Ołtarz polowy ozdobiony bukietami kwiatów i portretem papieskim, ustawiono między pomnikiem Papieża, a placem kościelnym. Nad ołtarzem widniał napis: "W życiu i śmierci - Totus Tuus". Domy, ulice i kościół ozdobione były flagami papieskimi i narodowymi, co zauważył ks. biskup. Śpiewał chór parafialny i grała orkiestra strażacka. Obecnych było 6 pocztów sztandarowych. Przy pomniku Papieża stały cały czas zmieniające się warty: straży, harcerzy, młodzieży i dzieci.

  Homilię wygłosił ks. biskup Mering poświęcając ją wartościom, jakie przez cały pontyfikat zalecał nam Jan Paweł II: modlitwie, wierności, moralności i umieraniu. Po mszy odbył się występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół w Służewie, potem układano znicze na kształt krzyża pod pomnikiem Ojca Świętego, modlono się o beatyfikację Jana Pawła II. Uroczystości w Służewie zakończyły się około godz. 22:10.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »