(iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na placu imienia Jana Pawła II odbędą się dziś (8 bm.) uroczystości związane z rocznicą śmierci i pogrzebu Papieża - Polaka.
  Do obchodów bolesnej rocznicy przygotowywali się od dawna nie tylko wierni parafii służewskiej. Jan Paweł II ma szczególne miejsce w sercach i pamięci mieszkańców gminy Aleksandrów jako jej Honorowy Obywatel.

  Dziś o godz. 19.30, na placu przed kościołem, noszącym imię wielkiego Polaka odbędzie się msza, pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej. Po niej ok. godz. 21.00 wystąpi młodzież Zespołu Szkół w Służewie ze specjalnym programem przygotowanym przez Marka Grynicza. O godz. 21. 20 przewidziano złożenie lampionów pod pomnikiem Jana Pawła II, a o godz. 21.37 - chwila zadumy w godzinie śmierci Papieża oraz wspólne odśpiewanie "Barki".

  Organizatorzy uroczystości (władze gminy i proboszcz miejscowej parafii) informują, że do Służewa będzie można dojechać ze wszystkich miejscowości w gminie podstawionymi autobusami. Dokładne godziny odjazdów z przystanków szkolnych - u sołtysów. Wyjazd ze Służewa ok. godz. 22.00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »