(strz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze w czwartek w aleksandrowskim Szpitalu Powiatowym protestu miało nie być. Wczoraj rano okazało się, że lekarze wzięli urlopy na żądanie.
  - Byłem zaskoczony - mówi Zbigniew Jankowski, szef placówki zdrowia. - Gdybym wiedział wcześniej, powiadomiłbym mieszkańców powiatu, tak jak to zrobili w Radziejowie. Choć sam solidaryzuję się z protestem.

  W piątek nie przyszło do pracy około 15 lekarzy. Wzięli urlopy na żądanie. Pielęgniarki pracowały jak co dzień. Wszystkie poradnie specjalistyczne były nieczynne. Na oddziałach: wewnętrznym i ginekologiczno-położniczym był tylko lekarz dyżurny. Na oddziale chirurgicznym odwołano planowane operacje. Odbyły się tylko trzy wymagające natychmiastowej interwencji. Oddziały psychiatryczny i rehabilitacyjny pracowały normalnie. Jak co dzień działało też pogotowie ratunkowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »