W czytelniczej sieci

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Aleksandrowscy bibliotekarze uznali, że więcej można zrobić wspólnymi siłami. Postanowili się zjednoczyć i utworzyć sieć bibliotek szkolnych.

  Efektem prac jest opracowany niedawno "Program Sieci Bibliotek Szkolnych w Aleksandrowie Kujawskim". Jego autorkami są nauczycielki bibliotekarze z Alek-sandrowa: Halina Gosławska, Czesława Troszyńska i Elżbieta Wawrzyńczak. Napisały go w oparciu o badania pracy bibliotek, rozmowy i wymianę doświadczeń z nauczycielami bibliotekarzami ze wszystkich szkół w mieście oraz o zainteresowania czytelnicze użytkowników bibliotek, czyli uczniów, rodziców i nauczycieli.


  - Ważne, że program dotyczy bibliotek w szkołach, dla których organami prowadzącymi są miasto i powiat.

  Nie różnicuje ich w ten sposób - wyjaśnia Andrzej Cieśla, wicestarosta aleksandrowski. - Sieć bibliotek ma integrować środowisko bibliotekarzy w Aleksandrowie oraz prowadzić do podniesienia rangi bibliotek szkolnych, przez poprawę warunków lokalowych i powiększanie księgozbiorów. Chodzi również między innymi o wspólną organizację imprez kulturalnych i czytelniczych.


  Program został opracowany na najbliższe cztery lata. W najbliższym czasie bibliotekarze spotkają się, żeby określić kierunki wspólnych przedsięwzięć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »