Slalomem po ulicy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak powstrzymać kierowców, którzy przyjeżdżają na basen do szpitala wojskowego i zostawiają samochody przy wąskiej ulicy Wojska Polskiego w Ciechocinku, blokując swobodny przejazd na drodze? Dyrekcja szpitala zamierza zapobiec kolizyjnemu zagrożeniu.

  Wielu kierowców korzystających z zabiegów w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym przy ul. Wojska Polskiego 5 nie korzysta z wewnętrznego parkingu, na którym za postój trzeba zapłacić 2 złote. Samochody zostawiają przy ulicy. Zdarza się, że w szeregu stoi kilkanaście aut. - Ulica Wojska Polskiego jest wąska. Jadąc w stronę centrum miasta, trzeba przepuścić samochody z naprzeciwka i zdążyć ominąć cały parkujący szereg. To miejsce prosi się o kolizję czy nawet wypadek - twierdzi nasz Czytelnik.


  O problemie pisaliśmy już kilkakrotnie w "Kujawskiej".

  Dyrekcja szpitala w końcu zareagowała. - Wprowadzamy symboliczną złotówkę za parking dla osób korzystających z basenu. Pewna opłata być musi, żebyśmy całkiem nie zablokowali wewnętrznego parkingu - tłumaczy Ireneusz Lelwic, dyrektor wojskowego szpitala. - Wystąpimy też do stosownej instytucji z wnioskiem o postawienie znaku zakazu parkowania po stronie szpitala.


  Ulica Wojska Polskiego jest drogą powiatową, decyzję o postawieniu znaku zakazu postoju podejmie więc Zarząd Dróg Powiatowych z siedzibą w Odolionie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »