Negocjują z firmą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prace nad projektem skanalizowania miasta są wstrzymane. Jeszcze w ub.r. wykonawca dokumentacji domagał się zwiększenia kwoty o 30 tys. złotych.

  Wykonawcą projektu skanalizowania miasta jest firma "Izol" z Włocławka. W ub.r. na jednej z sesji burmistrz Michał Włoszek przedstawił radnym pismo projektanta, w którym ten prosił o zwiększenie kwoty za wykonanie dokumentacji o 30 tys. zł. Umowa opiewała na 260 tys. zł, w tym 220 tys. zł to promesa z WFOŚ. Radni nie chcieli wtedy zgodzić się na dodatkowe obciążenie, twierdząc, że firma powinna wywiązać się ze zobowiązania w ramach wcześniej ustalonej sumy. Projektant tłumaczył się dodatkowym, nieprzewidzianym wcześniej zakresem prac.


  Obecnie prace projektowe są przerwane.

  Miasto negocjuje polubowne porozumienie z firmą. - Szkoda byłoby tracić czas na kolejne rozstrzygnięcie przetargowe i to, co już zostało wykonane - mówi burmistrz Michał Włoszek. - Prawnik urzędu negocjuje porozumienie, by uniknąć rozstrzygnięcia w sądzie. Burmistrz nadal proponuje dopłatę dla projektanta w wys. 30 tys. zł. Jeśli dojdzie do porozumienia z firmą i radni wyrażą zgodę na dodatkową zapłatę, pieniądze trzeba będzie znaleźć w budżecie miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »