Budżet Aleksandrowa
  Kujawskiego na 2006 r.

  Budżet Aleksandrowa<br />Kujawskiego na 2006 r.

  EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku poprawa miejskiej infrastruktury ma kosztować ponad 6 mln złotych. Tylko czy w Aleksandrowie zdążą ze wszystkimi zadaniami do końca grudnia?

  Budżet Aleksandrowa
  Kujawskiego na 2006 r.

  Budżet Aleksandrowa
  Kujawskiego na 2006 r.


  - dochody w wysokości 22.019.450 zł
  - wydatki w kwocie 26.132.0831 zł
  - deficyt budżetowy w wysokości 4.112.633 zł  Problem w tym, że budżet miasta Aleksandrowa radni uchwalili dopiero 16 marca, czyli na ostatnią chwilę. - Nie jest to bez znaczenia dla realizacji inwestycji.
  A nie spotkałem się z wyjaśnieniem radnych, że tak późny termin sesji budżetowej tłumaczy jakaś szczególnie uzasadniona przyczyna - mówi burmistrz Michał Włoszek. - Teraz nie jestem w stanie ocenić, ile zdążymy zrobić w tym roku. Dokumentacja budowlana, procedura przetargowa na wykonawstwo i udzielenie kredytu - konieczne do wykonania inwestycji to dodatkowe kilka miesięcy.

  Wśród tegorocznych zadań znalazła się długo oczekiwana budowa sieci kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej przy ul. Wojska Polskiego. W tym roku będzie pierwszy etap za kwotę 888 tys. zł, całość ma kosztować 2,7 mln zł. Na drugi odcinek kanalizacji deszczowej przy ul. Świerkowej jest w br. 48 tys. zł, w ub.r. wydano już ok. 24 tys. zł. Kontynuowana jest budowa wodociągu przy ul. Wyspiańskiego, koszt całości 435 tys. zł, w tym roku 335 tys. zł (większość to pożyczka z WFOŚ). Budowę ul. Kasztanowej przy cmentarzu parafialnym - kanalizacji deszczowej, nawierzchni, chodników i parkingu wspiera Unia Europejska kwotą 711 tys. zł, ogółem inwestycja pochłonie ok. 1,2 mln zł. - Na ulicy Kasztanowej roboty powinny się rozpocząć jeszcze w kwietniu - zapowiada burmistrz.

  Trwa przygotowanie dokumentacji zagospodarowania skweru im. Jana Pawła II przy ul. Wojska Polskiego. Ze 120 tys. zł w tym roku ma być wykorzystane 70 tys. zł. - Będą wykonane głównie media. Rabaty kwiatowe i umieszczenie pamiątkowej tablicy to kwestia roku następnego - informuje M. Włoszek.

  Dość szybko miasto powinno uwinąć się z remontem kładki nad torami koło magistratu ze względu na koszty zajęcia pasa drogowego PKP. Modernizacja wyniesie 353 tys. zł. Na remonty w Gimnazjum nr 1 miasto weźmie kredyt 315 tys. zł. Podobnie jak na remont sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury - w wysokości miliona zł. Na budynek socjalny jest 1,3 mln zł. Remonty chodników przy ul.: Górnej, Spółdzielczej, Narutowicza, Strażackiej i koło poczty wyniosą 230 tys. zł. Na nawierzchnie ulic i chodników jest 235 tys. zł: Wiśniowa, Szczygłowskiego, Świerkowa, Słowackiego i Okrężna (projekt), na oświetlenie przy ul. Parkowej i Wyspiańskiego jest 55 tys. zł. Dla Warsztatów Terapii Zajęciowej na dofinansowanie kupna samochodu jest 20 tys. zł, na wymianę okien 10 tys. zł. Na remont w Środowiskowym Domu Samopomocy przyznano 20 tys. zł. Projekt skanalizowania miasta kosztuje 260 tys. zł, przygotowania do udziału w "Funduszu Spójności" 39 tys. zł, wykup działek ok. 20 tys. zł i kupno nowych komputerów 32 tys. złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »