EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś na miejskiej sesji nadzwyczajnej okaże się, na co ostatecznie zdecydują się radni - na budowę nowego domu socjalnego czy odkupienie rozpoczętej budowy od prywatnego właściciela.
  Na sesji budżetowej radni Aleksandrowa podjęli uchwałę o budowie nowego budynku socjalnego. Na tę inwestycję jest kwota 1 mln 307 tys. zł, w tym: 500 tys. zł to środki niewygasające z ub.r., 55 tys. zł pochodzi z tegorocznego budżetu, a 752 tys. zł to kredyt. Wcześniej trwały dyskusje nad propozycją, by odkupić rozpoczętą budowę przy ul. Świstucha od prywatnych przedsiębiorców. W budynku jest 16 mieszkań w większości jednopokojowych, oraz dwa lokale użytkowe, które także byłyby przeznaczone na mieszkania.
  W 2004 r. rzeczoznawca wycenił budowę na ok. 160 tys. zł. Wycena z początku tego roku sądowego rzeczoznawcy opiewa już na kwotę 250 tys. zł. - Ale właściciele, państwo Popiołkowie, chcą za obiekt 180 tysięcy złotych - mówi burmistrz Michał Włoszek.

  Budynek ma pozytywną ekspertyzę techniczną z lutego br. Miasto, by zaadaptować lokale na mieszkania socjalne musi zrobić korektę dokumentacji. - Nie jest to tak skomplikowane i czasochłonne, jak wykonanie projektu od podstaw - tłumaczy burmistrz Włoszek. - Jest też inny ważny argument: dostaliśmy propozycję z Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznaniu dotacji w wysokości 285 tysięcy złotych, pod warunkiem, że skończymy inwestycję w tym roku. Mam świadomość, że terminy są niezwykle napięte, że możemy nie zdążyć z końcem roku. Ale budynek byłby oddany do użytku dużo wcześniej, niż gdyby zaczynać inwestycję od podstaw, łącznie z projektem i przetargiem na wykonawstwo. Dlatego będę przekonywał radnych, by zdecydowali o kupnie budynku przy ulicy Świstucha z przeznaczeniem na dom socjalny - mówi Michał Włoszek.

  Radni będą dyskutować i głosować w tej sprawie dziś na sesji nadzwyczajnej o 15.30. Przypomnijmy, że podczas wcześniejszych obrad niektórzy rajcy zgłaszali wątpliwości m.in. co do wyceny obiektu przy ul. Świstucha. Radna Anna Dębicka proponowała zrobienie trzeciej wyceny przez niezależnego rzeczoznawcę. Natomiast radny Jan Urbański zastanawiał się, jak w jednopokojowych mieszkaniach pomieszczą się wielodzietne rodziny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »