Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nadal nie wiadomo, kiedy zostanie zlikwidowany bunkier w Górach Witowskich w gm. Bytoń, w którym znajdują się niebezpieczne dla środowiska naturalnego odpady.
  Bunkier w Górach Witowskich powstał kilkadziesiąt lat temu. Gospodarstwa rolne składowały tam opakowania po nawozach i środkach owadobójczych, czasem trafiały tam również przeterminowane substancje. Starostwo Powiatowe w Radziejowie od początku swojego istnienia usiłowało doprowadzić do likwidacji obiektu, który znajduje się w strefie chronionego krajobrazu jeziora Głuszyńskiego. Również okoliczni mieszkańcy obawiają się, że odpady przenikną do gruntów i wód powierzchniowych. Władze powiatu zwróciły się do nowego wojewody z prośbą o zlikwidowanie mogielnika. Odpowiedź władz województwa niewiele mówi.

  - Z odpowiedzi wynika, że wojewoda będzie miał pieniądze na likwidację podobnych obiektów i utylizację odpadów. W piśmie nie podano jednak żadnych dat, z których moglibyśmy wnioskować, kiedy bunkier w Górach Witowskich przestanie straszyć - mówi Marek Wojtysiak, kierownik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i infrastruktury technicznej radziejowskiego starostwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »