EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gdy tylko stopnieje śnieg, porządkowe służby będą miały pełne ręce roboty.
  Chociaż zima wciąż nie odpuszcza, to śnieg pomału topnieje i odsłania dość przykry widok: psie odchody i porzucone śmieci na trawnikach, pod płotami i na poboczach dróg.

  Na szczęście porządki tuż tuż. W Ciechocinku rozpoczęły się one od cięć sanitarnych i formowania koron drzew przy miejskich ulicach. Wykonują je pracownicy KPUP Ekociech. Spółka odpowiada też za utrzymanie miejskich parków. Oczyszczenie chodników i skwerów przy terenach komunalnych należy do firmy Gitpol ze Skierniewic. Natomiast ulice z zalegającego piasku musi wyczyścić włocławska firma Saniko. Na nasadzenia kwiatowe trzeba będzie poczekać do połowy maja, gdy miną tzw. zimni ogrodnicy.

  Wcześniej jednak trzeba przygotować rabaty - zadanie to należy do firmy Ogrodnictwo spod Włocławka. Wiosenny przegląd czeka trzy ogródki jordanowskie - przy ul. Armii Krajowej, Kopernika i Słońsk Górny. Na oczyszczanie Ciechocinka w tegorocznym budżecie jest 220 tys. zł. Utrzymanie zieleni miejskiej pochłonie 576 tys. zł.

  W Aleksandrowie Kuj. na miejskie porządki w ciągu roku w projekcie budżetu jest ok. 300 tys. zł. W br. radni zdecydowali powierzyć oczyszczanie miasta miejscowej spółce komunalnej Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej. - To dla nas zupełnie nowe zadanie, w ubiegłych latach porządkami, nasadzeniami, ogródkami jordanowskimi zajmowały się inne firmy - mówi Ryszard Sikorski, kierownik działu usług komunalnych w PGKiW. - Na razie nie robiliśmy konkretnego planu, nie zamawialiśmy sadzonek kwiatów

  Czekamy na uchwalenie budżetu miasta by mieć pewność odnośnie kwot na zadania. Przykładowo, na utrzymanie terenów zielonych i nasadzenia kwiatowe jest w Aleksandrowie 64 tys. zł. Rabaty kwiatowe mają pojawić się przy ul: Słowackiego, Chopina, Dworcowej, na placach miejskich i przy magistracie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »