(MN)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do 30 czerwca osoby, którzy mają prawo jazdy na starych drukach, muszą wymienić je na nowe. Na razie posiadacze takich dokumentów nie spieszą się z wymianą.
  W starostwie szacują, że jeszcze ok. 4,5 tys. mieszkańców powiatu powinno wymienić stare prawa jazdy. Jeśli tego nie zrobią, po 30 czerwca ich dokumenty stracą ważność. - Sporo kierowców wprawdzie pobrało formularze, które trzeba wypełnić przy wymianie, ale mało kto je odniósł. Pewnie jak zwykle zdecydowana większość mieszkańców będzie chciała załatwić wszystko w ostatniej chwili. Taka postawa spowoduje kolejki i wydłużenie czasu oczekiwania na nowy dokument. Lepiej więc dokonać wymiany jak najszybciej - mówi Marek Wojtysiak, kierownik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i infrastruktury technicznej radziejowskiego starostwa.

  Aby wymienić prawo jazdy należy przynieść do tego wydziału dowód osobisty, dowód wpłaty za wydanie prawa jazdy, wypełniony wniosek, jedną fotografię, kserokopię obecnego prawa jazdy i jego oryginał do wglądu. Znaczek skarbowy konieczny do wniosku kosztuje 5 zł, każdy załącznik 0,50 zł, opłata za wydanie dokumentu 70 zł, opłata ewidencyjna złotówkę.

  Termin oczekiwania na nowy dokument to 14 dni od wysłania zamówienia do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jeśli wszyscy będą chcieli załatwić formalności pod koniec czerwca, okres ten może się wydłużyć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »