(res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miasto chce poprawić wygląd placu przy fontannie "Grzyb". Wiązałoby się to m.in. z wyburzeniem kiosku "Ruchu" i postawieniem nowego budynku kilka metrów dalej.
  Solankowa fontanna "Grzyb" jest jedną z głównych atrakcji Ciechocinka. Stoi w centrum miasta, w sezonie jest oblegana przez turystów i kuracjuszy, którzy korzystają z inhalacji na świeżym powietrzu. "Grzybek" należy do Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek, ale zarządcą terenu wokół fontanny jest miasto. - Wielokrotnie konserwator zabytków sygnalizował, byśmy pomyśleli o otoczeniu. Stojący obok "Grzybka" murowany kiosk to architektoniczny klocek, który szpeci to miejsce - mówi Józef Kołowrocki, kierownik referatu gospodarki terenami i ochrony środowiska w ciechocińskim ratuszu.
  Miasto zaproponowało "Ruchowi" wyburzenie budynku i zmianę lokalizacji kiosku. Nowy miałby stanąć kilka metrów dalej, naprzeciwko ul. Traugutta. - Musi jednak architektonicznie nawiązywać do stylu pobliskich budowli, mieć lekką formę z drewnianymi detalami - tłumaczy J. Kołowrocki. Na razie nie wiadomo, czy budowę podjęłoby miasto czy wyłoniony w przetargu właściciel terenu. Ratusz czeka na odpowiedź "Ruchu". Przy "Grzybku" ma stanąć więcej ławek, będzie tez więcej zieleń i kwiatów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »