Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Komisja nie zauważyła niewłaściwego zapisu w dokumentach przetargowych, - uznał prokurator Artur Kołodziejski i umorzył postępowanie w sprawie rzekomego dopisku.
  Przypomnijmy: przewodniczący Związku Ziemi Andrzej Nawrocki, zgłosił prokuraturze podejrzenie o dopisaniu do projektu umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą niedopuszczalnego zapisu o wypłacie 200 tysięcy złotych zaliczki. Oferta z takim zapisem powinna być odrzucona. Istniało podejrzenie, że zapis o zaliczce pojawił się już po rozstrzygnięciu przetargu. Gdy wewnętrzne śledztwo niczego nie wyjaśniło, Andrzej Nawrocki zwrócił się do prokuratury, aby ta wyjaśniła tajemnice zapisu.

  Siedmiu członków komisji przetargowej podpisało się pod protokołem, kończącym procedurę przetargową i jednocześnie postawiło formalny wniosek, żeby sprawę zapisu, o którym donosiły media, oddać do zbadania prokuraturze. Tylko jedna osoba z 7-osobowej komisji nie była pewna, czy taki zapis o zaliczce istniał w rozpatrywanej ofercie. - Ten zapis istniał od początku. Członkowie komisji musieli go nie zauważyć - twierdzi prokurator Artur Kołodziejski.- Podpisali protokoły w przekonaniu, że wszystko jest w porządku.

  Adam Mickiewicz, który od lat zajmuje się przygotowywaniem przetargów w gminie Koneck, jeden z członków komisji nie kryje zdziwienia:

  - Jestem przekonany, że tego zapisu w dokumentach, które rozpatrywała komisja nie było. Zamawiający postawił oferentom tak wiele warunków, że przeglądaliśmy dokładnie kartkę po kartce. Niemożliwe, żeby członkowie komisji nie zauważyli zapisu, który dyskwalifikuje ofertę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »