EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radni Aleksandrowa Kuj. uchwalą jutro budżet dla miasta. Będzie dyskusja.
  Projekt budżetu miasta burmistrz musiał przygotować do 15 listopada ub.r. Jednak komisje Rady Miejskiej zajęły się nim dopiero w tym roku. - Opóźnienie powoduje poślizg w realizacji inwestycji. Szkoda, że radni nie biorą tego pod uwagę - komentuje burmistrz Michał Włoszek.

  Jakie ważne inwestycje znalazły się w projekcie budżetu? Pierwszy etap kanalizacji na ul. Wojska Polskiego (odcinek od kościoła do dworca) oraz odcinki sieci deszczowej w ul.
  Długiej i Wierzbowej. Wykończenie budynku socjalnego, który miasto chce wykupić od prywatnego przedsiębiorcy. Sieć wodociągowa na ul. Wyspiańskiego. Burmistrz zaproponował też kwotę 500 tys. zł na remont sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury. - Zaproponowałem połowę szacowanych kosztów modernizacji, bo z doświadczenia wiem, że w ciągu tego roku całego remontu wykonać się nie uda. Reszta przypadnie na 2007 - tłumaczy M. Włoszek.

  W br. ma się rozpocząć remont w Gimnazjum nr 1. Podobnie renowacja czeka kładkę nad torami koło ratusza. Wiosną miasto przystąpi do zagospodarowania skweru im. Jana Pawła II przy ul. Wojska Polskiego. - Powinniśmy też rozważyć kwestię wykupienia budynku biblioteki. W przyszłym roku kończy się umowa dzierżawy - mówi burmistrz. Miesięcznie miasto płaci 5 tys. zł brutto właścicielowi, którym jest radny Jan Doligalski.

  Na sesji radni zdecydują też, które odcinki ulic i chodników w mieście zostaną w tym roku wykonane. Całkowita wartość inwestycji na 2006 r. wynosi ponad 4 mln zł. Będą one realizowane z kredytów i pożyczek. Zadłużenie przy planowanych wydatkach w br. wyniesie 34,8 proc. dochodów, a deficyt budżetowy 18,7 proc. - Dług nie zagraża funkcjonowaniu. Dysponujemy nadwyżką 900 tysięcy złotych z 2005 roku , która będzie przeznaczona na spłatę kredytów - wyjaśnia M. Włoszek. Jutrzejsza sesja miejska rozpocznie się o 9.00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »