JADWIGA ALEKSANDROWICZ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawie 200 tysięcy złotych z unijnej kasy otrzyma gmina na zadania zaplanowane w tym roku w Stawkach, Grabiu i Służewie.
  Pieniądze przyznano na inicjatywy realizowane w ramach unijnego programu "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego". Program ten promuje podnoszenie standardu i życia na wsi, pomaga podnieść atrakcyjność turystyczną i gospodarczą miejscowości, i zaspokoić potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców.

  Pomysły na uatrakcyjnienie swojej miejscowości wychodziły od jej mieszkańców. W Stawkach wymyślono budowę placu zabaw dla dzieci.
  W Grabiu czekają na porządne boiska do siatkówki i koszykówki, a w Służewie trzeba wyremontować dom kultury. To właśnie te zadania (wchodzą w skład jednego projektu) zostaną dofinansowane w 80 procentach z unijnej kasy łączną kwota 197 tys. 868 złotych. Resztę dołoży gmina.

  Już wkrótce rozpoczną się procedury przetargowe, które wyłonią wykonawców poszczególnych elementów projektu, czyli wybudują plac zabaw w Stawkach, boisko w Grabiu oraz wymienią instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne w służewskim domu kultury. Prace mają potrwać do czerwca.

  To już drugi projekt który gmina będzie realizować w tym roku korzystając z funduszy unijnych. Pierwszym jest budowa drogi Grabie - Kawęczyn, dofinansowana z pieniędzy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Jej budowa ruszy wiosną - tłumaczy Katarzyna Przyborowska, referent d.s. rozwoju lokalnego, promocji gminy i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »