(res)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Aleksandrowski ratusz włączył się do zimowej akcji dokarmiania ptaków. Przygotowano kilka miejsc , na drzewach zawisły karmniki.
  Sroga zima dokuczyła małym i dużym zwierzętom. W Aleksandrowie na stawie przy ul. Granicznej w mroźny styczniowy dzień pływał łabędź. W obawie, by nie zamarzł, interweniowali miejscowi strażacy i pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa komunalnego. Ptak trafił do Ogrodu Zoologiczno-Botanicznego w Toruniu.

  Do akcji dokarmiania ptaków włączył się Urząd Miejski w Aleksandrowie. Pracownicy powiesili w kilku miejscach karmniki.

  Dokarmiane są również wiewiórki, dla których w parkach i na skwerach wysypywane są orzechy i żołędzie. - Dokarmianie ptaków to jedna z najpopularniejszych form ochrony ptaków, która umożliwi im przeżyć ten ciężki okres, jakim jest zima. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że jeżeli rozpoczynamy dokarmianie ptaków, to należy je kontynuować do wiosny, gdyż ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsc w których mogą znaleźć pokarm - apeluje burmistrz Michał Włoszek na miejskiej stronie internetowej www.aleksandrowkujawski.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »