(mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek miejscowy sąd ogłosi wyrok przeciwko trzem czołowym samorządowcom z gminy Koneck. Chodzi o nieprawidłowości w finansowaniu budowy wodociągu.
  O przekroczenie prawa oskarża wójta Ryszarda Borowskiego, Jana Kościerzyńskiego, sekretarza UG i Adama Wronieckiego, przewodniczącego rady, jedna z byłych pracownic Urzędu Gminy. Twierdzi, że była namawiana do sfałszowania protokołu z obrad sesji, na której zadecydowano o przesunięciu pieniędzy z innych działów budżetu na wodociąg. Dowodzi, że się na to nie zgodziła i że to właśnie stało się powodem zwolnienia jej z pracy. Podczas wczorajszej rozprawy radziejowski sąd wysłuchał wystąpień końcowych prokuratora i obrony.

  - Dziś musimy rozstrzygnąć kwestię, czy damy wiarę zeznaniom oskarżającej kierownictwo gminy. Przez długi czas cieszyła się ona zaufaniem kierownictwa, była delegowana jako przedstawiciel samorządu do różnych instytucji. Nagle kobieta utraciła zaufanie i zatrudnienie. Co się stało? Po prostu chciała być uczciwa, nie godziła się na fałszerstwa - mówił prokurator Waldemar Plechowski.

  Przedstawiciel oskarżonych podważał stanowisko oskarżyciela. - Prokuratura nierzetelnie zapoznała się z dokumentami sprawy, gdyby zrobiła to dokładniej, być może doszłaby do innych konkluzji. Jeden z prokuratorów, prowadzących sprawę mógł nie być bezstronny w stosunku do jednego z moich klientów. Miał bowiem sprawę dyscyplinarną na wniosek jego syna - mówił mecenas Jacek Krężelewski.

  Po wysłuchaniu stron sędzia zadecydował o terminie ogłoszenia wyroku. Ma to nastąpić 6 lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »