MICHAŁ NOWICKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Duże mrozy dały się we znaki mieszkańcom regionu. Zamarzały rury, niektórzy nie mieli wody w kranach, na aurę narzekali drogowcy.
  W poniedziałek na ul. Dolnej w Radziejowie doszło do awarii wodociągu. - Na razie trudno powiedzieć, co się stało. Właśnie tniemy asfalt, by dostać się do rury.

  Bez wody jest kilka rodzin mieszkających na Dolnej i Toruńskiej - mówi Arkadiusz Wekwejt, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

  Od rana w firmie odbierają też telefony od właścicieli domów, którzy skarżą się na zamarzającą wodę w przyłączach do wodociągów. - Przyłącza do posesji to sprawa ich właścicieli. Jeśli ktoś należycie nie zabezpieczył instalacji przed zimnem, trudno się dziwić, że teraz ma kłopoty - mówi prezes MPGK.

  W Radziejowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, które oprócz własnych lokali administruje również mieszkaniami komunalnymi, w poniedziałek odebrali kilka telefonów od zirytowanych mieszkańców.

  Lokatorzy skarżą się na niedogrzanie pomieszczeń, zwłaszcza w mieszkaniach zaadaptowanych na strychach. Jednemu z mieszkańców zamarzły w lokalu rury, co jest skutkiem oszczędzania na ogrzewaniu - mówi Jerzy Linert, prezes RTBS.

  W Piotrkowie kłopotów z rurami wczoraj nie było. - Dostajemy za to mnóstwo zgłoszeń o zaśnieżonych drogach gminnych i po kolei jeździmy je udrażniać - mówi Zenon Bubacz, zastępca kierownika Zakładu Komunalnego.

  Podobnie jest w Topólce. - Jeśli chodzi o wodociągi i kanalizację, zdarzają się tylko drobne przymarznięcia, które właściciele posesji usuwają sami. My jako gmina głównie skupiliśmy się na odśnieżaniu dróg. Zaczęliśmy w niedzielę, jeśli nie będzie padać, najpóźniej do środy wszystkie powinny być przejezdne - mówi Henryk Orłowski, sekretarz Urzędu Gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »