JADWIGA ALEKSANDROWICZ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sto siedemdziesiąt lat uzdrowiska. stulecie Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, 110. rocznica urodzin Karola Kossaka - to tegoroczne okazje do świętowania. Obchody nie ograniczą się do uroczystych gali.
  Do obchodów przygotowuje się zarówno Urząd Miasta, jak i Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka. Dla miasta obecny rok będzie znaczący ze względu na zakończenie inwestycji, służących mieszkańcom i gościom uzdrowiska. Na połowę lipca zaplanowano uroczyste oddanie do użytku Traktu Solnego oraz wyremontowanego budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, choć obie inwestycje zakończone mają być wcześniej i zapewne wcześniej będzie można z nich korzystać. W budynku CORT znajdzie się lokum dla bezdomnego od 100 lat Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. W tym czasie odbędzie się też ciechociński koncert tenorów, tym razem nie trzech, a pięciu.

  Miesiąc wcześniej, 2 - 4 czerwca, odbędzie się Światowy Zjazd Ciechocinian przygotowywany przez TPC. Spodziewanych jest około 150 osób. Wtedy też odbędzie się okolicznościowy koncert z okazji 100-lecia Towarzystwa, a na deptaku zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, natomiast w galerii Pod Dachem Nieba pojawi się wystawa poświęcona TPC i zasłużonym dla miasta ciechocinianom. Kolekcjonerzy mogą liczyć na okolicznościową kartkę i datownik. Przygotowywana jest strona internetowa Towarzystwa. Wcześniej w sanatoriach odbędą się spotkania poświęcone zasłużonym dla uzdrowiska i TPC ludziom. Pokażemy ich sylwetki także na naszych łamach. Zostanie wydany reprint pierwszego numeru ":Zdroju"oraz monografia Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Magistrat wyda natomiast reprint monografii miasta i zbiór historycznych dokumentów.

  W sierpniu przypada 110. rocznica urodzin Karola Kossaka. Imieniem artysty zostanie nazwana aleja zwana dziś Aleją Bzów, a od strony ul. Traugutta pojawi się sztaluga z brązu z podobizną artysty związanego z Ciechocinkiem.

  W drugiej połowie sierpnia zawita do Ciechocinka popularne "Lato z Radiem" dodatkowa atrakcja i forma promocji uzdrowiska. W kalendarz jubileuszowych imprez wspisuje się też przypadająca w maju 20. rocznica powstania ciechocińskiej Ochotniczej Strażyżarnej.

  O patronat prezydenta Lecha Kaczyńskiego nad ciechocińskimi obchodami zabiega burmistrz Leszek Dzierżewicz. Stara się też o przyjazd głowy państwa do Ciechocinka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »