EWA SKIBIŃSKA, MICHAŁ NOWICKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Uczniowie RCKU w Przemystce trenowali wczoraj poloneza w sali, w której jutro będą się bawić. Na zdjęciu od lewej: Monika Fajkowska z Benedyktem Kowalskim,

  Uczniowie RCKU w Przemystce trenowali wczoraj poloneza w sali, w której jutro będą się bawić. Na zdjęciu od lewej: Monika Fajkowska z Benedyktem Kowalskim, dyrektorem placówki, Renata Milżyńska i Marek Lipski.

  W szkołach średnich trwają ostatnie przygotowania do studniówek. Uczniowie pilnie ćwiczą poloneza, w szafach na ten ważny bal czekają nowe kreacje i garnitury.
  Uczniowie RCKU w Przemystce trenowali wczoraj poloneza w sali, w której jutro będą się bawić. Na zdjęciu od lewej: Monika Fajkowska z Benedyktem Kowalskim,

  Uczniowie RCKU w Przemystce trenowali wczoraj poloneza w sali, w której jutro będą się bawić. Na zdjęciu od lewej: Monika Fajkowska z Benedyktem Kowalskim, dyrektorem placówki, Renata Milżyńska i Marek Lipski.

  - Trema? Trochę czujemy. Najważniejsze, żeby dobrze zatańczyć poloneza - nie ukrywa Dagmara Ogrodowska z kl. III b Liceum Ogólnokształcącego w Ciechocinku. Maturzyści z uzdrowiska ćwiczą kroki poloneza już od listopada. W arkana tańca od lat wprowadza ciechocińskich uczniów Włodzimierz Słodowicz.

  Ale studniówka to również piękne kreacje. Dziewczęta przyznają, że trochę trzeba na nie wydać. W tym roku na parkiecie restauracji "Amazonka", gdzie 27 bm.
  będą się bawić maturzyści z Ciechocinka, ma dominować oczywiście czerń. - Ale będą też modne brązy i fiolety - zdradza Dorota Kukawska. Uczennice wiedzą o tradycji, czyli o tym, że w dniu studniówki powinny założyć czerwoną podwiązkę.

  W Ciechocinku raczej nie będzie kłopotu z tancerzami do pary. - W naszej klasie jest tylko siedem dziewcząt i aż dwudziestu trzech chłopców - mówi Jola Drzewucka z III a. Koszt organizacji ciechocińskiej studniówki to 130 zł od osoby i 240 zł od pary.

  Ostatnie przygotowania trwają w Zespole Szkół nr 1 w Aleksandrowie, czyli w "Ogrodniku". Uczniowie będą się bawić na studniówce już jutro. Bal odbędzie się w szkole, sala jest już przystrajana. Na parkiecie znajdzie się ok. 200 osób. Uczniowie płacili za organizację zabawy po 100 zł. Z tej kwoty część pieniędzy będzie przeznaczona na późniejsze maturalne śniadania.

  Także jutro zatańczą poloneza maturzyści z Nieszawy, którzy będą się bawić w siedzibie miejscowego gimnazjum. 4 lutego będą się bawić uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie. Podobnie jak w ub.r. studniówka jest organizowana w Bądkowie w restauracji "Malwina". Maturzyści z LO Towarzystwa Salezjańskiego urządzają bal 11 lutego w szkolnej auli.

  W powiecie radziejowskim odbędą się jeszcze cztery bale studniówkowe. Maturzyści Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce (gm. Radziejów) bawić się będą w najbliższą sobotę, radziejowscy licealiści 28 stycznia, najstarsi uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych potańczą 4 i 11 lutego. W szkołach trwają próby taneczne, podczas których młodzież doskonali wymyśloną przez siebie choreografię. - Nasz bal już w sobotę, także to nasze ostatnie próby poloneza. Ćwiczyliśmy już na lekcjach wychowania fizycznego w listopadzie i grudniu, teraz wszystko sobie przypominamy - mówi Marek Lipski, maturzysta z klasy IV Technikum Ekonomicznego, działającego w RCKU. Początki treningu nie były łatwe. - Podczas pierwszych prób były pomyłki, teraz wszystko idzie gładko, mam nadzieję, że podczas balu dobrze wypadniemy - mówi Monika Kępska z tej samej klasy.

  Zgodnie z wieloletnią tradycją wszystkie studniówki odbędą się w salach gimnastycznych szkół, które na ten jedyny bal dekorują sami uczniowie. - U nas zabawy w tym roku odbędą się w antycznych dekoracjach - mówi Włodzimierz Kuc, wicedyrektor ZSM.

  Wszędzie zagrają wynajęte zespoły. Uczestnictwo w zabawie kosztuje ok. 200-250 zł od pary. Maturzyści są już w zasadzie przygotowani do balu. - Garnitur mam już od jakiegoś czasu, nie widzę potrzeby, by kupować nowy. Dokupić jeszcze muszę krawat - mówi Karol Piasecki, uczeń III d radziejowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Jego klasowy kolega Łukasz Mikołajczak garnitur kupił specjalnie na tę okazję. Tak jak Karol ma do rozwiązania ostatni problem. - Zastanawiam się, kogo zaprosić jako osobę towarzyszącą. Na pewno uda się znaleźć partnerkę przed balem - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »