Wojciech Krzysztof Jankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Proboszcz Ciechocinka ks. prałat Grzegorz Karolak został mianowany przez ks. biskupa Wiesława Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej - Diecezjalnym Referentem ds. Ekumenizmu. Już jutro zaczynają się również wspólne modlitwy o jedność.
  - Moim obowiązkiem będzie uczestniczyć we wszystkich diecezjalnych obchodach ekumenicznych - mówi o nominacji ks. prałat Grzegorz Karolak. - Chcę podziękować księdzu prałatowi Romanowi Małeckiemu, który tę funkcję pełnił przez szereg lat. Przed ks.dr Małeckim sprawami ekumenizmu zajmował się ks. prof. Wojciech Hanc, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Do obowiązków ks.prałata będzie należało promowanie dialogu ekumenicznego na terenie Diecezji Włocławskiej, podtrzymywanie kontaktów z bratnimi kościołami chrześcijańskimi oraz organizacje diecezjalnych Tygodni Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony będzie od dziś do 25 stycznia pod hasłem: "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich" (Mt 18,20). W tegorocznych obchodach ekumenicznych uczestniczyć będą księża biskupi: ordynariusz diecezji ks.bp. Wiesław Alojzy Mering w Ciechocinku w sobotę 21 bm. o godzinie 16.00; ks.bp pomocniczy Stanisław Gębicki w klasztorze bernardynów w Kole we wtorek 24 bm. o godz. 17.30; w pozostałych miejscach ks. bp senior Bronisław Dembowski tj. w parafii ewangelickiej w Żychlinie koło Konina w środę 18 bm. o godz.17.00, we Włocławku Zawiśle w czwartek 19 bm. o godz.18.00, w parafii ewangelickiej we Włocławku w niedzielę 22 bm. o godz.17.00, w parafii ewangelickiej w Turku w poniedziałek 23 bm. o godz. 17.00 i w parafii Św.Bartłomieja w Koninie w środę 25 bm. o godz.18.00. Ks. bp Bronisław Dembowski będzie też głosił homilie w Żychlinie i w parafiach ewangelickich we Włocławku i w Turku. W pozostałych miejscach homilie będą głosili przedstawiciele kościołów niekatolickich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »