Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Aleksandrowa właśnie ogłosił konkurs na pomysł zagospodarowania budynku dworca kolejowego. Swoją koncepcję może przedstawić każdy, komu nieobojętny jest los zabytku.
  Zabytkowy dworzec kolejowy w Aleksandrowie jest wciąż własnością PKP. Ale od dawna wiadomo, że miasto nosi się z zamiarem przejęcia budynku. Dworzec od lat niszczeje, nie ma chętnych na wynajęcie wolnych pomieszczeń, a kolej tłumaczy, że nie ma pieniędzy na remont podupadającego budynku.

  Władze Aleksandrowa postanowiły przygotować się do przejęcia dworca. W poprzednich latach była co prawda taka próba, ale okazała się przedwczesna - zgody nie wyrazili radni, których powstrzymały ogromne koszty modernizacji zabytku.
  - O dworcu nie przestaliśmy myśleć - przyznaje wiceburmistrz Jerzy Erwiński. - Jeśli będziemy mieć gotową koncepcję zagospodarowania budynku, możemy zacząć myśleć o przejęciu go od PKP i o pozyskaniu z zewnątrz funduszy na remont.

  Pomysł może zgłosić każdy. - Świeży pomysł może być dobrą inspiracją przy sporządzeniu ostatecznej koncepcji zagospodarowania dworca - mówi burmistrz Erwiński.

  Projekt powinien być przedstawiony w formie pracy pisemnej. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, można przedstawić kilka pomysłów. Autor najciekawszego dostanie nagrodę wartą 500 złotych. Informacji o konkursie udziela biuro promocji w magistracie, pok. 119.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »