MARIUSZ STRZELECKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Krzysztof Wiśniewski i Teresa Warian-Ostrowska

  Krzysztof Wiśniewski i Teresa Warian-Ostrowska

  W sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury można obejrzeć nową wystawę malarstwa. Tym razem swoje prace wystawił artysta z Lipna - Krzysztof Wiśniewski.
  Krzysztof Wiśniewski i Teresa Warian-Ostrowska

  Krzysztof Wiśniewski i Teresa Warian-Ostrowska

  Konstrukcje zawieszone w przestrzeni, unoszące się w powietrzu dzwony, okna prowadzące ku nieznanemu, megalityczne kolumny wyrastające z jałowej ziemi, a wszystko to zanurzone w atmosferze niepokoju wprost z sennego marzenia - to prace Krzysztofa Wiśniewskiego z Lipna, artysty i nauczyciela plastyki, które można zobaczyć w Aleksandrowie.

  Jak zapewnia artysta, co zresztą można zauważyć na pierwszy rzut oka, obrazy klimatem i stylistyką nawiązują do twórczości Zdzisława Beksińskiego.
  - Nurt inspirujący się Beksińskim nazywam beksizmem - wyjaśnia Krzysztof Wiśniewski. - Moje obrazy nawiązują do jego prac klimatem. Uprawiam malarstwo symboliczne i metaforyczne z granic podświadomości. Najczęściej są to rzeczywiste przedmioty przerobione przez wyobraźnię.

  Artysta urodził się w Chełmży. Od 1985 roku mieszka i tworzy w Lipnie. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Malarstwo studiował pod kierunkiem prof. Mieczysława Ziomka, a rysunek - adiunkta Jędrzeja Gołasia.

  Obrazy Krzysztofa Wiśniewskiego można obejrzeć w sali wystaw w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Parkowej 3 do 12 lutego. Komisarzem wystawy i jej organizatorką jest Teresa Warian-Ostrowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »