(iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Urząd Gminy nie doczeka się nowej siedziby zbyt szybko. Tak wynika z projektu budżetu na ten rok.
  Siedziba samorządowych urzędników pęka w szwach. Ciasne są biura i korytarze. Wystarczy kilka osób, które wejdą do urzędu i już jest tłok. Przymiarek do budowy urzędu z prawdziwego zdarzenia nie brakowało, były też pomysły zagospodarowania istniejących obiektów w gminie. Po dyskusjach, wykupiono nawet grunt na terenie miasta pod przyszły Urząd Gminny. Ale niemal zawsze, gdy poruszano sprawę nowej siedziby, budziła ona na sesjach emocje.

  Sądząc po tym, co zapisane zostało w projekcie budżetu, na razie o wyprowadzce do nowych pomieszczeń pracownicy UG mogą zapomnieć. - Tę sprawę zostawiamy już nowej radzie. W tym roku na pewno budowy nowej siedziby nie będzie - mówi Krzysztof Dąbrowski, przewodniczący Rady Gminy. W autopoprawkach wójta i radnych z Niezależnej Inicjatywy Samorządowej znalazły się inne zapisy: zamiast budowy biurowca gmina ma zatrudnić dwóch pracowników, bo z jednej strony są tu wakaty, a z drugiej przybywa zadań.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »