EWA SKIBIŃSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Parafia i miasto chcą upamiętnić Papieża Polaka Jana Pawła II stawiając obelisk koło kościoła.
  W czwartek przy kościele stanęła makieta papieskiego obelisku

  W czwartek przy kościele stanęła makieta papieskiego obelisku

  Po śmierci Jana Pawła II w wielu miejscowościach regionu zastanawiano się nad uczczeniem pamięci po zmarłym Papieżu Polaku. W Aleksandrowie radni uchwalili, iż imię Jana Pawła II będzie nosił skwer między dworcem a ul. Wojska Polskiego, gdzie pojawi się w tym roku również tablica.

  W Radziejowie w ub.r. "papieskie" tablice ufundowano w szkole podstawowej oraz na domu parafialnym. Natomiast przy kościele o.o. franciszkanów stanął pomnik Papieża.

  Również Ciechocinek chce upamiętnić Ojca Św. - Na skwerze przy kościele, od strony prezbiterium, stanie obelisk z płaskorzeźbą przedstawiającą Papieża, herbami papieskim i miejskim oraz z napisem "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - mieszkańcy".
  Będzie też tablica odnotowująca przypadające w tym roku 170-lecie powstania uzdrowiska - informuje Władysław Szymański, przewodniczący rady parafialnej. Obelisk ma wysokość 4 m, na szczycie jest 80-centymetrowy krzyż. Projektantem jest Stanisław Mystek, artysta z Poznania.

  Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku ma nastąpić w dzień odpustu, przypadający w ciechocińskiej parafii 29 czerwca.
  - Mam nadzieję, że radni wyrażą zgodę na współfinansowanie z budżetu miasta obelisku. Niewykluczone, że część kosztów uda się pokryć również ze środków sponsorskich - mówi burmistrz Leszek Dzierżewicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »