(strz, iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mateusz Lipigórski, szef sztabu WOŚP w Nieszawie.

  Mateusz Lipigórski, szef sztabu WOŚP w Nieszawie.

  Jutro również w Nieszawie i Zakrzewie zagra Orkiestra Jurka Owsiaka. W akcję zaangażowała się miejscowa młodzież.
  Mateusz Lipigórski, szef sztabu WOŚP w Nieszawie.

  Mateusz Lipigórski, szef sztabu WOŚP w Nieszawie.

  W tym roku mieszkańcy nadwiślańskiego miasteczka będą zbierali pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz na naukę pierwszej pomocy. Na czele nieszawskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanęli uczniowie Zespołu Szkół - Anna Zaręba, przewodnicząca uczniowskiego samorządu Liceum Ogólnokształcącego i Mateusz Lipigórski, szef samorządu gimnazjalistów.

  W mieście w godzinach od 8.00 do 16.00 kwestować będzie 22 wolontariuszy.
  Będzie ich można spotkać głównie w okolicach kościołów w Nieszawie, Brudnowie i Sierzchowie. Od 16.00 do 23.00 w nieszawskim Domu Strażaka odbędzie się cykl imprez artystycznych - wystąpią muzycy z Aleksandrowa Kujawskiego, Nieszawy i Włocławka. Wystąpi m. in. Marta Rogalska. Będą też konkursy i licytacje. O godzinie 20.00 zaplanowano na nie-szawskim rynku światełko do nieba.

  W gminie Zakrzewo wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać w Seroczkach, Sędzinie, Siniarzewie, Straszewie i samym Zakrzewie, gdzie mieści się Sztab Gminny WOŚP. O godz. 14.00 odbędzie się tu koncert z atrakcjami. Zagra orkiestra dęta OSP, wystąpią uczniowie szkół z gminy, a w przerwach koncertu odbędzie się licytacja gadżetów i przedmiotów ofiarowanych przez uczniów i dorosłych. Na licytację wystawione zostaną m.in. maskotki, w tym ponad metrowy łoś, kalendarze, obrazy, talony na kurczaki, fotel, kompozycja kwiatowa, albumy.

  Rodzice uczniów przygotowali bufet, w którym serwowane będą grochówka, ciasta, napoje. Dochód z licytacji i sprzedaży gastronomicznej zasili konto Orkiestry. Podsumowanie imprezy zaplanowano na godzinę 18.00. Godzinę później na boisku sportowym zapłonie "Światełko do nieba".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »