(iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dodatkowe pieniądze będzie musiała wydać gmina na poprawki w projekcie oświetlenia niektórych wsi.
  Sporo emocji wywołały interpelacje dotyczące projektów i wykonawstwa oświetlenia. Okazało się bowiem, że projekty mijają się z tym, co zapisano w budżecie przyjętym w lutym minionego roku.

  Planowano między innymi oświetlenie drogi między Nową Wsią a Starą Wsią. - Nie wiadomo, dlaczego pracownik Urzędu Gminy, który już tu nie pracuje, przygotowując zlecenie dla projektanta napisał, że chodzi o pięć lamp - mówi Krzysztof Dąbrowski, przewodniczący Rady Gminy. - Projektant wykonał zlecenie i wyszło, że lampy zainstalowano jedynie na odcinku dwustu metrów zamiast na trzy razy dłuższym.

  Podobna sytuacja jest w Rożnie Parcelach, gdzie oświetlenie miało być zainstalowane od ulicy Okrężnej do leśniczówki. Według zlecenia gminy, projektant wykonał projekt na instalację lamp na odcinku około 200 metrów. W rezultacie ciąg oświetleniowy kończy się przed pierwszym budynkiem znajdującym się przy drodze. Także zaprojektowane oświetlenie od ul. Akacjowej w Aleksandrowie w kierunku Rożna Parceli kończy się nie tam, gdzie tego oczekiwali mieszkańcy i radni, przyjmujący budżet.
  - Wójt obiecał poprawić te projekty. Tyle, że gmina będzie musiała wydać dodatkowe pieniądze - mówi przewodniczący rady.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »