(iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina starała się o dofinansowanie z unijnych funduszy na remont kotłowni w Gminnym Ośrodku Kultury. Przyznano jej dofinansowanie, ale go nie wzięła. Dlaczego? Bo znalazła tańsze rozwiązanie.
  Urząd Marszałkowski w Toruniu przyznał gminie Koneck osiemdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania na budowę nowego systemu ogrzewania w Gminnym Ośrodku Kultury. Ale zanim zapadła ta decyzja, wójt Ryszard Borowski zdecydował, że modernizację wykona z pieniędzy gminy.

  Zaoszczędził w ten sposób dwanaście tysięcy złotych i liczy na kolejne oszczędności. Jak to się stało?
  - Gdy dwa lata temu staraliśmy się o tę dotację, planowaliśmy zainstalować ogrzewanie olejowe.
  Inwestycja miała kosztować sto tysięcy złotych. Musieliśmy mieć własny wkład budżetowy w wysokości dwudziestu tysięcy złotych - tłumaczy "Kujawskiej" wójt Ryszard Borowski. - Zanim zapadła decyzja o dotacji, ceny oleju poszły w górę, więc postanowiliśmy zmienić stare ogrzewanie na miałowe. Przeróbka kosztowała nas tylko osiem tysięcy złotych. Wykonaliśmy ją przed obecnym sezonem grzewczym.

  Nowa kotłownia działa od połowy października. W Gminnym Ośrodku Kultury jest więc ciepło.
  - Jestem pewien, że przy obecnych cenach oleju oszczędności w stosunku do tego, co pierwotnie zakładaliśmy, będą jeszcze większe - uważa wójt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »