Lekarze chcą więcej

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Część lekarzy pracujących w szpitalu chce podwyżek stawek za dyżury. W lecznicy nie ma na to pieniędzy.
       Lekarz, legitymujący się drugim stopniem specjalizacji, dostaje za dyżur w dni robocze 12 zł za godzinę, za pracę w święta 20 zł. Pozostali lekarze zarabiali odpowiednio 10 i 18 zł za godzinę. W propozycji, skierowanej do starostwa, lekarze chcą podwyżki
       średnio o ok. 6 złotych
       
  O sprawie dyskutowali członkowie Rady Społecznej Szpitala w Radziejowie.
  - Nie ukrywamy, że cała załoga naszej lecznicy zarabia poniżej przeciętnej. Uważamy, że podwyższenie płac to postulat słuszny, ale w obecnej sytuacji szpitala jego budżet nie wytrzymałby takiego kroku i w szybkim tempie zagroziłoby mu bankructwo - mówił na posiedzeniu rady Henryk Gapiński, wicestarosta i jej przewodniczący. W szpitalu wyliczyli, że podwyżki kosztowałyby kasę lecznicy ok. 500 tys. zł rocznie.
       To zaledwie początek
       
  Przecież większych wynagrodzeń chcieliby też pracownicy obsługi, administracji oraz pielęgniarki - mówił Zbigniew Skonieczny, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radziejowie.
       Kontrakty na pełnienie dyżurów kończą się 31 grudnia. Lekarze zagrozili, że bez wprowadzenia wyższych stawek ich nie przedłużą. Czy oznacza to, że w lecznicy nie będzie miał kto dyżurować? - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. W najbliższym czasie chcemy spotkać się z lekarzami i z nimi porozmawiać - mówi dyrektor.
       Chce ich prosić, by rozmowy o ewentualnym wzroście wynagrodzeń przełożyć o sześć miesięcy, kiedy będą już pierwsze wyniki finansowe za 2006 r. W tym czasie członkowie rady społecznej chcą też podjąć inne działania, by
       znaleźć środki na podwyżki
       
  - Wystosujemy pismo do ministerstwa zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, aby zwiększył kontrakty dla naszego szpitala, co da nam możliwość wprowadzenia podwyżek nie tylko dla lekarzy, ale dla całej załogi lecznicy - mówił Roman Szczerbiak, członek rady.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »