Grat czy cacko?

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Strażacy-ochotnicy mają szansę otrzymać wóz bojowy od Niemców. Twierdzą, że sprzeciwia się temu wójt gminy Dobre. Władze samorządu tłumaczą sytuację inaczej.
       Strażacy z OSP w Krzywosądza (gm. Dobre) od kilkunastu lat należą do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, który skupia najlepsze jednostki ochotnicze, zdolne do pomocy zawodowym strażakom nawet w najcięższych interwencjach. Aby należeć do tej elitarnej grupy, jednostki OSP muszą m.in. spełniać surowe wymagania odnośnie wyposażenia. Druhowie z Krzywosądza uważają, że niebawem
       mogą wypaść z systemu,
       
  ponieważ nie mają sprawnego samochodu.
  - Ten, którym dysponujemy, ma bardzo awaryjną pompę. Często jest tak, że bardzo szybko docieramy na miejsce pożaru, niestety, nie możemy go gasić, bo zawodzi pompa - mówi jeden ze strażaków, chcących zachować anonimowość.
       Powiat od lat współpracuje z niemieckim samorządem Wahrenholz, który do tej pory przekazał starostwu wiele sprzętu, m.in. karetkę dla szpitala i samochód strażacki dla ochotników z Osięcin. Kolejny wóz bojowy ma trafić do OSP w Krzywosądzu, ale druhowie twierdzą, że pojawiły się
       nieprzewidziane trudności.
       
  - Nasz wójt nie chce, byśmy otrzymali samochód i twierdzi, że nie dołoży ani złotówki do jego utrzymania - mówi jeden ze strażaków.
       Stefan Śpibida, wójt Dobrego, częściowo potwierdza słowa naszych informatorów. - Słyszałem, że ten samochód ma prawie trzydzieści lat, zanosi się więc, że będzie równie awaryjny, jak ten, którym dziś dysponują strażacy. Poza tym obiecałem druhom, że
       
  kupię im nowe auto.
       
  Do nich jednak nie przemawiają moje argumenty i uparcie chcą sprowadzić wóz z Niemiec. W takiej sytuacji gmina nie będzie dokładała do utrzymania starego pojazdu - mówi wójt, dodatkowo prezes gminnej OSP. Strażacy są oburzeni podobnym stawianiem sprawy.
       - Nasi przedstawiciele widzieli już auto i jest ono w dobrym stanie. Bardzo podobne użytkują koledzy z Osięcin i są zadowoleni - mówią. O rozwoju sprawy będziemy informować na naszych łamach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »