Wznowią działalność?

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek, 17 listopada, grupa członków nieistniejącego już Towarzystwa Miłośników Kujaw organizuje zebranie sympatyków. Ma ono na celu reaktywację organizacji.
  Towarzystwo powstało w latach sześćdziesiątych. Zajmowało się dokumentacją lokalnych obyczajów, zbieraniem tradycyjnego wyposażenia chat i dzieł lokalnych twórców, propagowaniem folkloru, prowadzeniem Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy". TMK prowadziło też izbę tradycji, gdzie wystawione były pozyskane eksponaty. Ostatnim, długoletnim prezesem organizacji oraz przewodnikiem po izbie był Jan Kalafus. Po jego śmierci w maju 2004 r. towarzystwo nie podjęło działalności.
  - Nie chcemy zaprzepaścić długoletniej pracy i dorobku towarzystwa. Dlatego też zamierzamy się spotkać, zadecydować, jakie podjąć kroki w celu wznowienia działalności. Akurat w chwili śmierci poprzedniego prezesa, Polska weszła do Unii Europejskiej. Zmieniły się zasady działania podobnych organizacji, ale mam nadzieję, że uda się przezwyciężyć trudności administracyjne - mówi Marek Szuszman, pracownik radziejowskiego starostwa oraz działacz TMK.

  Zebranie odbędzie się 17 listopada o godz. 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »