Parking nad jeziorem

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W styczniu Rada Gminy przyznała pieniądze na budowę parkingu nad jeziorem. Zdaniem przewodniczącego rady, prace przy tej inwestycji się ślimaczą.
  - Nie wiem czy przez tyle miesięcy udało się choćby uzyskać decyzje lokalizacyjne - mówi Krzysztof Dąbrowski, przewodniczący Rady Gminy Aleksandrów, zaniepokojony opóźnieniami nie tylko tego zadania.

  Wójt gminy, Wiesław Szarecki podkreśla, że rada przyznała tylko 5,2 tys. złotych na prace projektowe, a nie na inwestycje.
  - Obecnie przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania parku służewskiego. Będzie gotowa do końca listopada. Poprosiłem wykonawców tego opracowania, by opracowali także koncepcję zagospodarowania terenu wokół jeziora i uwzględnili parking. Zgodzili się.

  W ten sposób gmina będzie dysponować kompleksowym opracowaniem zagospodarowania najbardziej urokliwej części wsi. Wójt nie zaprzecza, że niektóre procedury i prace przygotowawcze są opóźnione. A wiąże się to - jak tłumaczy - z problemami kadrowymi w referacie budownictwa, z którego przygotowujący wiele zadań pracownik niemal z dnia na dzień odszedł i wyjechał za granicę. - Ale też trzeba pamiętać o tym, że czasu wymagają obowiązujące nas procedury. Na niektóre przetargi potrzeba nawet czterech, pięciu miesięcy i niczego nie można tu przyspieszyć. - mówi wójt Szarecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »