Obawy starosty

  (strz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sprawa gospodarstwa pomocniczego przy Liceum Ogólnokształcącym w Ciechocinku wywołuje emocje. Użytkownicy hotelu utrzymują, że obiekt ma szansę sam się utrzymać. W Starostwie Powiatowym mają wątpliwości.
       W sprawie internatu, czyli szkolnego gospodarstwa pomocniczego interpelował radny powiatowy Marek Deręgowski z Kujawskiej Inicjatywy Samorządowej.
       - Skoro gospodarstwo nie przynosi strat, to po co je sprzedawać? - pytał radny.
       Starosta Zbigniew Żbikowski zapewnił, że obiekt nie jest przygotowany do sprzedaży.
       - Trzeba wpierw uzgodnić z konserwatorem zabytków, czy można budynek dawnego hotelu Millera podzielić. Poza tym należy ocenić jego wartość - wyjaśniał Zbigniew Żbikowski. - Natomiast to, że gospodarstwo samo się utrzymuje, to nie jest dla powiatu żaden interes, bo sam budynek jest dosyć cenny, a dochody internatu bilansują dochody z kuchni, którą prowadzi ktoś inny.
       
  Starosta Żbikowski uważa również, że budynek wymaga ogromnych nakładów finansowych, na które powiatu nie stać.
       - Obawiam się, żeby nie było jak z gospodarstwem pomocniczym przy "Hubalu". Mówiło się, że wszystko jest dobrze, dopóki nie okazało się, że trzeba spłacić ponad sto tysięcy złotych długu - dodał starosta. - W ciechocińskim internacie zatrudnionych jest kilka osób. Ci ludzie pracują na umowę o pracę, wcześniej na umowę zlecenie, więc koszty są i takie niebezpieczeństwo istnieje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »