Dzień Papieski

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Aleksandrów: Mecz Janów z Pawłami
       
  Główne uroczystości Dnia Papieskiego w Aleksandrowie poprzedzą sportowe rozgrywki.
       Na stadionie w sobotę, 15 bm., w godz. 9-14 zagrają w piłkę nożną "dzikie" uczniowskie drużyny. O godz. 15 rozpocznie się mecz papieski Janów z Pawłami. W niedzielę, 16 bm., w obu parafiach odbędą się msze z okolicznościowymi kazaniami, będzie prowadzona zbiórka pieniężna na stypendia dla ubogiej młodzieży.
  O godz. 19.15 w kościele NMP przy ul. Szczygłowskiego rozpocznie się wieczór poezji Karola Wojtyły, a o 21.15 na placu 3 Maja mieszkańcy złożą hołd Janowi Pawłowi II - będą fragmenty przemówień papieskich, wspólny śpiew, apel jasnogórski i o 21.37 w blasku zniczy modlitwa o beatyfikację Papieża.
       Ciechocinek: Koncert muzyki sakralnej
       
  W kościele parafialnym w Ciechocinku będzie można wysłuchać koncertu poświęconego Papieżowi.
       Koncert muzyki sakralnej w ciechocińskiej świątyni zaplanowano na 16 bm. o godz. 16. Będzie on poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II w rocznicę jego pontyfikatu. W programie znajdą się utwory najwybitniejszych kompozytorów muzyki sakralnej, m. in. Bacha, Brahmsa, Haydna, Mozarta i Schuberta. Usłyszymy również poezję poświęconą Ojcu Świętemu napisaną przez mieszkańców uzdrowiska i okolic. Utwory wykonają: Anna Jeremus (sopran - solistka Teatru Wielkiego w Łodzi), Ryszard Superczyński (organista - nauczyciel w klasie organów diecezji gnieźnieńskiej i poznańskiej), chór parafialny Cantate Deo i Michał Idzikowski (tenor - solista chóru parafialnego).
       Nieszawa: Dla Honorowego Obywatela
       
  Nieszawianie także uczczą Ojca Świętego.
       Uroczystości zostaną zainaugurowane w sobotę, 15 bm., o godz. 21 uroczystym apelem przy tablicy poświęconej Janowi Pawłowi II, Honorowemu Obywatelowi Nieszawy. W niedzielę, 16 bm., uroczystości zaczną się o godz. 11.30 mszą św. w intencji beatyfikacji Papieża. Poprowadzi ją bp Bronisław Dembowski. Oprawę muzyczną mszy zapewnią artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. O godz. 18 w Muzeum Noakowskiego odbędzie się "Wieczór Papieski".
       Powiat Aleksandrowski: Miłość, wiara i nadzieja
       
  Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim czeka na prace plastyczne, które można nadsyłać na VI Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży.
       W tym roku tematem przewodnim jest "Miłość, wiara, nadzieja - śladami Jana Pawła II". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 7 do 19 lat, z powiatu aleksandrowskiego. Prace należy wysłać do 15 listopada pod adresem: Starostwo Powiatowe, ul. Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski. Obowiązuje technika malarska i rysunkowa. Na odwrocie każdej z prac należy wpisać: imię i nazwisko autora, datę urodzenia, adres domowy autora, dokładny adres placówki, w której praca została wykonana, imię i nazwisko opiekuna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »