Wybieraliśmy prezydenta RP

  Wybieraliśmy prezydenta RP

  Michał Nowicki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W powiecie aleksandrowskim i radziejowskim w wyborach prezydenckich najwięcej osób głosowało na Andrzeja Leppera. W pierwszym oddano na kandydata Samoobrony ponad 28 proc. głosów, w drugim blisko 47 procent.
       W powiecie aleksandrowskim drugie miejsce zajął Donald Tusk. Zagłosowało na niego 27,76 proc. wyborców. Na trzecim - Lech Kaczyński z poparciem 26, 22 proc.
       Frekwencja była wyższa
       
  niż w wyborach do Sejmu i Senatu. Do urn poszło 46,53 proc. uprawnionych. Najwyższy udział w wyborach zanotowano w Ciechocinku (56,94 proc.) i w Nieszawie (54,41 proc.).
  Najmniejszym zainteresowaniem wybory cieszyły się w gminie Aleksandrów - 39,01 proc. We wszystkich gminach wiejskich powiatu i w Nieszawie zwyciężył szef Samoobrony RP, Andrzej Lepper. Najwięcej wyborców oddało na niego swój głos w Konecku (58,65 proc.), Bądkowie (58,06) i Zakrzewie (57, 81 proc.). Na Donalda Tuska głosowano w Aleksandrowie (36,45 proc.) i Ciechocinku (36,07 proc.). W powiecie radziejowskim Andrzej Lepper
       najbardziej popularny
       
  jest wśród wyborców z gminy Bytoń, którzy oddali na niego 60,42 proc. głosów, niewiele mniej zdobył w gminie Radziejów (58,12 proc.) i Topólka (57,54 proc.). Drugi wynik w powiecie uzyskał Lech Kaczyński, zdobywając 19,83 proc. W Radziejowie wybrało go 26,81 proc. głosujących, w Piotrkowie 23,35 proc., w Dobrem 20,72 proc., w pozostałych gminach poparcie dla kandydata PiS nie przekroczyło 20 proc. Donald Tusk z 17,1 proc. głosów mieszkańców powiatu zajął trzecią lokatę. Najwięcej sympatyków ma w Radziejowie, gdzie zwyciężył zdobywając 31,39 proc. głosów, w Dobrem (17,24 proc. głosów) oraz Piotrkowie (17,03 proc.). Frekwencja w powiecie wyniosła 41,57 proc.
       W obu powiatach
       wybory przebiegały spokojnie
       
  - Nie było żadnych zdarzeń. Nie musieliśmy interweniować - zapewnia nadkom. Mirosław Michalak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie. Tylko w Bodzanowie (gm. Dobre, pow. radziejowski) policjanci musieli wyprowadzić z lokalu pijanego, awanturującego się mężczyznę. Wyborczy wieczór spędził we włocławskiej izbie wytrzeźwień.
       Mariusz strzelecki
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »