Twarde chłopskie weto

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dopóki gmina nie zdecyduje się na utwardzenie drogi, wójt nie podejmie kroków, by walczyć z bezprawiem.
       O sprawie powiadomił nas jeden z Czytelników, zbulwersowany postawą swych sąsiadów, ale też władz gminy Bądkowo i policji.
       Chodzi o podoraną drogę, prowadzącą do pól i trzech gospodarstw. Droga była w fatalnym stanie i mieszkańcy domagali się jej poprawienia. Zdecydowano się zastosować równiarkę. Okazało się jednak, że droga jest węższa niż się spodziewano.
  Geodeci wymierzyli ją więc dokładnie, porównali z mapkami i wyszło, że gospodarze mający wzdłuż traktu pola, "skubali" go po kawałku. Miejscami zamiast czterech metrów szerokości, droga miała tylko dwa metry.
       - Gdy geodeci pokazali mapki, dziesięciu rolników zgodziło się na poszerzenie drogi. Dwóch się uparło, że ziemi nie odda - przyznaje sołtys Ryszard Wasilewski. - Nie do sołtysa należy wyegzekwowanie prawa - podkreśla. Tłumaczy, że tam, gdzie rolnicy ustąpili, równiarka poprawiła stan drogi. Tam, gdzie gospodarze uznali, że podorana ziemia jest ich, równiarka nie wjechała.
       - Nie rozumiem, dlaczego wójt toleruje takie bezprawie. Była nawet policja. Też nic nie zrobili - denerwuje się jeden z rolników, który zatelefonował do redakcji.
       Ryszard Kobus, wójt gminy Bądkowo, mówi, że nie będzie walczył o rozgraniczenie działek, bo to zbyt drogo kosztuje.
       - Gdybyśmy utwardzali tę drogę, wtedy nie byłoby dyskusji, musielibyśmy dokonać rozgraniczeń. Na razie jest to niepotrzebne. Szkoda pieniędzy. Zapewnia, że nie wyrównany kawałek drogi nie jest w najgorszym stanie i że nie powinno to przeszkadzać jej użytkownikom. - Może tylko na łuku jest ona trochę krzywa - przyznaje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »