Przyłącz się do młodych

  Przyłącz się do młodych

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzieżowa Rada Miejska zachęca aleksandrowian do współpracy przy scenariuszu filmu o Edwardzie Stachurze. Można też wziąć udział w konkursie.
       Członkowie MRM od kilku tygodni kręcą film dokumentalny o Edwardzie Stachurze. - To najbliższy nam przez swoją poezję, znany
       
  człowiek, związany z Aleksandrowem
       
  - tłumaczą młodzi filmowcy. Jest ich piętnaścioro oraz sympatyk, który obsługuje kamerę. - Nie chcemy się zawężać tylko do naszego grona. Prosimy o współpracę przy tworzeniu scenariusza wszystkie zainteresowane osoby, nie tylko z Aleksandrowa - apeluje Iwona Kozłowska, przewodnicząca młodzieżowej rady.
       Z filmowcami można się skontaktować poprzez biuro promocji miasta w magistracie - tel. 282-48-55, informacji udzieli p. Aneta Skowrońska.
       Członkowie rady młodych ogłosili także konkurs pn. "Ocalić od zapomnienia". - Zależy nam na tym, żeby nasi mieszkańcy przypomnieli sobie, jakie ciekawe mają
       
  zabytki, tradycje, obyczaje.
       
  Może podpowiedzą, co i jak warto utrwalić dla pamięci potomnych - tłumaczy Katarzyna Tomicka.
       Na konkurs można przygotować pisemną pracę na temat dziedzictwa kulturowego miasta - można opisać zabytek, przedmiot, obyczaj, legendę, pieśń. Można się też wypowiedzieć w formie pracy plastycznej - pokazać miejscowe perełki architektoniczne, ale i
       zapomniane miejsca, warte odświeżenia.
       Konkurs jest przeznaczony zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych aleksandrowian.
       Najlepsi autorzy zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Termin nadsyłania prac mija 26 października, należy je nadsyłać pod adresem: Młodzieżowa Rada Miejska, ul. Słowackiego 8, 87-700 - Aleksandrów, lub dostarczyć do magistratu do pokoju 119.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »